رضا سلیمانی: جشنواره‌های رادیویی برای ارتقای سطح برنامه‌سازی در رادیو بسیار تاثیرگذار است

رضا سلیمانی: جشنواره‌های رادیویی برای ارتقای سطح برنامه‌سازی در رادیو بسیار تاثیرگذار است

رضا سلیمانی: جشنواره‌های رادیویی برای ارتقای سطح برنامه‌سازی در رادیو بسیار تاثیرگذار است

«رضا سلیمانی»  که در بخش «محیط ‌زیست» و با نگاه ویژه به مسئله آب با عنوان اثر «معجزه کویر» در نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک برگزیده شده بود، با اشاره به محتوای مستند خود گفت: معجزه کویر مستندی در رابطه با قنات قصبه گناباد است. ایران در حال حاضر با  مشکل کم آبی یا به عبارتی بی‌آبی شدید درگیر هست و راه برون‌رفت از این  مشکل را قدیمی‌های ما بهتر می‌دانستند. برای من خیلی جذاب و قابل توجه بود که در گناباد قناتی هست که از دوهزار سال قبل تا الان همچنان آب‌دهی  دارد و در منطقه کویر، آن بخش را خیلی سر سبز نگه داشته  و مردم از آب همان قنات برای کشاورزی  استفاده می کنند و فوق‌العاده آب خوب و مفیدی دارد.

 

وی افزود: نکته جالب این است که این قنات دو رشته آب گرم و سرد دارد و در جایی دو رشته با هم مخلوط می‌شوند و یک آب معتدل و ملایم را به زمین می‌رسانند.

 

جشنواره‌های رادیویی برای ارتقای سطح برنامه‌سازی در رادیو بسیار تاثیرگذار است

برگزیده برتر نخستین جشنواره پژواک که با عنوان شغلی تهیه‌کننده که در مرکز خراسان رضوی فعالیت می‌کند، برگزاری جشنواره‌های رادیویی را بسیار تاثیرگذاری برای ارتقای سطح برنامه‌سازی در رادیو می‌داند.

سلیمانی می‌گوید: سال گذشته در اختتامیه جشنواره پژواک که حضور داشتم، یک محیط بسیار پر شور و باانگیزه بود، به طوری که برای خودم احساس انگیزه کرد که امسال هم حتما شرکت کنم و امیدوارم سوژه‌ای که قصد دارم روی آن کار کنم را تا آن زمان بتوانم تمام کنم ودر جشنواره شرکت کنم.

این تهیه‌کننده رادیو، یکی دیگر از ویژگی‌های برگزاری جشنواره را آشنایی با دیگر همکاران مراکز دیگر دانست و تصریح کرد: رادیو فضای فوق‌العاده گرم و دلنشینی دارد و آشنایی با دیگر دوستان و همکاران در مراکز دیگر کمک می‌کند تا بتوانیم دانش خودمان را در حوزه‌هایی مثل مستند رادیویی که واقعا مهجور مانده افزایش دهیم و روی این ژانر از برنامه‌سازی بیشتر کار بکنیم.

پایان پیام/