بخشی‌زاده: جشنواره پژواک مسیری برای پرورش نسل آینده رادیو است

بخشی‌زاده: جشنواره پژواک مسیری برای پرورش نسل آینده رادیو است

بخشی‌زاده: جشنواره پژواک مسیری برای پرورش نسل آینده رادیو است

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک، علی بخشی‌زاده معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در رابطه با دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک گفت: این جشنواره چکیده‌ای از چند دهه تجربیات انباشته در حوزه برنامه‌سازی رادیو و مسیری برای پرورش نسل آینده رادیو است. زمانی رویکرد کلان داشتیم و جشنواره‌هایی که برگزار می‌کردیم همان قدر کلان بودند و به اصول برنامه سازی رادیو می‌پرداختند. حالا زمان آن فرا رسیده که دانش تخصصی در رادیو را افزایش دهیم که جشنواره پژواک با همین هدف طراحی شده است.

 

بخشی‌زاده با اشاره به اینکه تجربه مستندسازی در رادیو یک دانش کلان بود که نیاز داشت به تخصصی ترین شکل ممکن در بیاید، افزود: برگزاری جشنواره پژواک همان بستر رودخانه‌ای است که می‌تواند این جریان فکری را به دریای دانش برنامه سازی تخصصی رادیو برساند. با برگزاری این جشنواره تلاش کردیم برنامه سازی را چه از منظر ساختار و چه از منظر موضوع، تخصصی‌تر کرده که ماحصل آن تجربه‌اندوزی و مهارت‌آموزی می‌باشد.

 

معاون صدا تاکید کرد: جشنواره پژواک، هم در حوزه ترویج و تبیین ساختارهای مستندسازی، به شکل تخصصی، توانست مسیر جدیدی را ایجاد کند و هم از نکاه موضوعی، توانست مناظر جدیدی را برای مخاطب نمایان سازد. در دومین جشنواره ملی پژواک کوشش کردیم که نهضتی برای مستندسازی رادیو بنا کنیم که چکیده‌ای از تجربیات، مهارت‌ها و دانش برنامه سازی مستند را در خود بپروراند و پژواک، به گمان من، افشره‌ای از این دانش گرانبها برای نسل آینده رسانه ملی است.

 

گفتنی است،‌ اختتامیه دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، 18 اردیبهشت در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود.

پایان پیام/